![](https://blog.super-blog.eu/wp-content/uploads/2021/09/adrian-gainaru-1024x768.jpg)
Cine scrie aceste texte se numește Adrian, de formație profesională umanistă (filolog), un pasionat de literatură căreia i se dedică în mare măsură cu tot ce este și face cu și pentru ea.
Liber profesionist, blogger, blogging partener în sfera e-commerce și advertisingului ne-aliniat vreunei nișe anume, fost profesor de română, retras din sistem, fost sportiv legitimat, actualmente un șlefuitor de expresie, în cel mai adevărat sens cu putință.